AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ ZİRVESİ’NDEN İKÇÜ’YE AKADEMİ ÖDÜLÜ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının himayesinde, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği tarafından (AUSDER) düzenlenen, 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nden İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne akademi ödülü geldi.

"Belediyecilik", "Hareketlilik Teknolojisi", "Start-Up", "Medya", "Sektöre Katkı", "Akademi" ve "Ulaşımda Aklın Yolu Özel" kategorilerinde verilen "Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri" nde, Akademi dalında, İKÇÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı’nın çalışması ödüle layık görüldü.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) düzenlenen zirvede ödülünü alan Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı, mutluluğunu Rektör Prof.Dr. Saffet Köse ile paylaştı.

AUSDER tarafından doktora tezlerinin değerlendirildiği kategoride,  “Hareketli Araç Verisi(FCD)kullanılarak kentsel arterlerde kuyruk uzunluğu tespiti” başlıklı doktora tezi ile ödül kazandığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı, oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Oruç Altıntaşı’nı tebrik eden Rektör Prof.Dr. Köse ise bilimsel çalışması ile böylesine önemli bir zirvede İKÇÜ’yü temsil ederek ödül getiren Oruç Altıntaşı’na çalışmalarında başarılar diledi.

 

Ödül İle İlgili Basında Çıkan Haberler:

Akşam Gazetesi

Yenigün Gazetesi

Sabah Gazetesi

Star Gazetesi


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön