Tüm Haberler
 • Harita Mühendisliği Bölümü'nün teknik gezisi

  Harita Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'ne teknik gezi düzenlenmiştir.  

 • Fakültemiz Akademik ve İdari Personelinin Kahvaltı Etkinliği

  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak Prof. Dr. Aydoğan SAVRAN ve dekanlığımız ev sahipliğinde 16 Eylül 2019 tarihinde kahvaltı etkinliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Etkinliğimize Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Saffet KÖSE, Genel Sekreter V. Öğretim Görevlisi Nurettin MEMUR, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan KAYA ve çok sayıda akademik ve idari personelimiz katıldı. İlerleyen zamanlarda hem personellerimizin katılacağı hem de öğrencilerimizin dâhil olacağı birçok etkinlikte yeniden bir arada olmayı temenni ediyoruz.

 • Poster Sunumları

  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin ikincisini düzenlediği 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bitirme Projeleri Sergisi fuaye alanında gerçekleştirildi. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Aydoğan Savran ile Dekan Yardımcıları, öğretim üyelerinin de yer aldığı proje sergisinde;  Biyomedikal Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği ile Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden 236 öğrencinin 158 posteri yer aldı. Mezuniyete bir adım kala Lisans Bitirme Projeleri Sergisi ve Poster Sunumlarını inceleyen akademisyenler, başarılı çalışmaları görmekten duydukları memnuniyeti paylaştı. Her bölümün kendi öğrencileri arasından seçtiği ilk üç posterin sahiplerine, mezuniyet töreninde başarı sertifikası takdim edileceği açıklandı.  

 • NANOTEKNOLOJİ EĞİTİM REFORMU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

  ‘Yenilikçi Gençler ve Üretken Yeni Nesiller İçin…’ “2017-2018 Türkiye Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı’nında Nanoteknoloji alanında başlatılan çalışmaların genişletilip çeşitlendirilerek sürdürülmesinin büyük önem taşıdığı vurgulanmıştır. Bu sebeple, gerek kamu kurum-kuruluşları gerekse özel sektör kuruluşlarınca üniversitelerde yapılan akademik çalışmalardaki gelişmeleri takip ederek üniversitelerle çalışmaları eşgüdümlü bir şekilde yürütüp Nanoteknolojinin geliştirilmesi için gerekli adımların atılması hedeflenmektedir.” Projemizde Nanoteknoloji alanındaki akademik personel ile eğitim alanında hizmet veren öğretmenlerimizin iş birliği sağlanarak bu alanda rekabet edebilme gücümüzü arttıracak yeni teknolojilere hâkim, donanımlı bireylerin yetiştirilmesi sağlanacaktır. Böylece, Türkiye Nanoteknoloji Stratejisi ve Eylem Planı’nda yer alan hedeflere ulaşılmasında ve Tübitak’ın Vizyon 2023 proje hedeflerine ulaşılmasında büyük aşama kat edilecektir. Ülkemiz adına stratejik, eylem ve vizyon açısından öncelikli olan Nanoteknoloji Eğitim Reformu projesinde Nanobilim alanında ülkemizin başarılı isimleri ile eğitim iş birliği sağlanmıştır. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Nanoteknoloji Anabilim Dalı ve Mühendislik Bilimleri Fakültesinden Dr. Melike Karakaya Nanobiyoteknoloji Tematik alanında, Dr. Aziz Kolkıran Nanofotonik tematik alanında proje ekibinde eğitmen olarak yer almıştır. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TUBİTAK koordinatörlüğündeki projede İzmir ili ve 30 ilçesinden katılım sağlanmıştır. Proje, geniş laboratuvar altyapı imkanları ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesinin yanı sıra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Ege Üniversite Güneş Enerjisi Enstitüsü ve Dokuz Eylül Üniversitesi (EMUM) ve BioNanoGen (BNG) Teknoloji Geliştirme A.Ş. ve akademisyenleri ile iş birliği sağlanarak gerçekleştirilmiştir. Proje ile iş birliği yaptığımız üniversitelerimize ait mevcut altyapı imkanlarının geniş kitleler tarafından tanınması, bu kitlelerin imkanlardan faydalanması ile Nanobilim alanında ülkemizin öncü olması sağlayacak yeni teknolojiler üreten akademisyenlerin yetişmesine de olanak sağlayacaktır.   Broşür için tıklayınız.  Proje hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Videoya erişim için tıklayınız.  Siteye erişim için tıklayınız.  

 • AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ ZİRVESİ’NDEN İKÇÜ’YE AKADEMİ ÖDÜLÜ

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının himayesinde, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği tarafından (AUSDER) düzenlenen, 1. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nden İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’ne akademi ödülü geldi. "Belediyecilik", "Hareketlilik Teknolojisi", "Start-Up", "Medya", "Sektöre Katkı", "Akademi" ve "Ulaşımda Aklın Yolu Özel" kategorilerinde verilen "Ulaşımda Aklın Yolu Ödülleri" nde, Akademi dalında, İKÇÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı’nın çalışması ödüle layık görüldü. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) düzenlenen zirvede ödülünü alan Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı, mutluluğunu Rektör Prof.Dr. Saffet Köse ile paylaştı. AUSDER tarafından doktora tezlerinin değerlendirildiği kategoride,  “Hareketli Araç Verisi(FCD)kullanılarak kentsel arterlerde kuyruk uzunluğu tespiti” başlıklı doktora tezi ile ödül kazandığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi Oruç Altıntaşı, oldukça mutlu olduğunu söyledi. Oruç Altıntaşı’nı tebrik eden Rektör Prof.Dr. Köse ise bilimsel çalışması ile böylesine önemli bir zirvede İKÇÜ’yü temsil ederek ödül getiren Oruç Altıntaşı’na çalışmalarında başarılar diledi.   Ödül İle İlgili Basında Çıkan Haberler: Akşam Gazetesi Yenigün Gazetesi Sabah Gazetesi Star Gazetesi


Toplam 5
Başa Dön