İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Uluslararası Ortaklıklar

İnşaat Mühendisliği
2020
Prof. Dr. António Heleno Cardoso Tübitak 2221 Projesi kapsamında 3 ay süre ile bölümümüzde akademik ve bilimsel çalışmalara katkı vermiştir.
2022-2023
Doç. Dr. Hasan Fırat PULAT Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesinde TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca yürütülmekte olan 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında çalışmalara katılmak amacıyla 1 yıl süre ile görevlendirilmiştir.

 

Biyomedikal Mühendisliği
2022 - 2023
Arş. Gör. Günnur PULAT Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesinde TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca yürütülmekte olan 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında çalışmalara katılmak amacıyla 1 yıl süre ile görevlendirilmiştir.
Arş. Gör. Gizem Dilara ÖZDEMİR Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesinde Araştırma yapmak amacıyla 1 yıl süre ile görevlendirilmiştir.
Arş. Gör. Mehmet Akif ÖZDEMİR Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesinde Araştırma yapmak amacıyla 1 yıl süre ile görevlendirilmiştir.

 

Makine Mühendisliği
2016-2019
Dr. Öğr. Üyesi Sercan ACARER, Tusaş Motor Sanayii A. Ş. 'nin son kullanıcı (end-user) olarak dahil olduğu "NATO SPS G5202 – Versatile UAV Engine Development via CVT-Coupled Micro Turbofan" isimli projede Prof.Dr.Guillermo Paniagua (Purdue Üniversitesi, A.B.D.) ve Doç.Dr. Beni Çukurel (Technion IIT, İsrail) ile birlikte eş-yürütücülük yapmıştır.
2016-2020
Cost Action CA15119 Nanouptake-Overcoming Barriers to Nanofluids Market Uptake Çalışma Grubu Üyeliği (Dr.Öğr.Üyesi Ziya Haktan Karadeniz)
2022
Öğr. Gör. Şahin GÜNGÖR Amerika Birleşik Devletleri Vilanova Üniversitesinde TÜBİTAK bursiyeri olarak "Elektrikli Araç Teknolojileri" üzerine donanımlı bir araştırma ekibinde yer almak amacıyla 6 ay süre ile görevlendirilmiştir.

 

Harita Mühendisliği
2022
Öğr. Gör. Ömer BİLGİNER TÜBİTAK 2214/A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Colorado Eyalet Üniversitesinde “Kule Tipi Baz İstasyonları ve Sismik Performans Analizi için Kırılganlık Eğrilerinin Geliştirilmesi” konusunda araştırmacı olarak görev almak üzere 7 ay süre ile görevlendirilmiştir.

 

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
2022
Dr. Öğr. Üyesi Nusret KAYA Japonya Kumamoto Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde "ALS tedavisi için yeni nano parçacıkların geliştirilmesi" konusu üzerine çalışma yapmak üzere 3 ay süre ile görevlendirilmiştir.
Menüyü Kapat